בזול.נט

כל מה שחשוב לדעת כדי להעביר את החיים בזול

טיפים לחופשה ארוכה עם ילדים

1 min read
טרמינל שדה תעופה

אנחנו בטוחים שגם כמונו, גם אתם חשבתם לפרוש מהעבודה, להשכיר את הבית ולהתחיל לחקור את העולם ללא הגבלת זמן? זהו צעד שמרבית מההורים היו רוצים לעשות, אבל המחשבה על תכנון טיול כה ענק יכולה להרתיע, במיוחד כשאנחנו יודעים כמה אנרגיה נדרשת רק כדי להוציא את הילדים מהדלת. אבל, זה הרבה יותר קל ממה שאתם חושבים. אז אם אתם נחושים בדעתכם להפוך את חלום המסע המשפחתי שלכם למציאות? הנה המדריך שלנו לדברים הבסיסים אותם אתם צריכים לדעת.

אין תאריך נכון!

יש יתרונות וחסרונות לטיול מסביב לעולם עם ילדים בכל גיל: לנסוע עם תינוקות או פעוטות זה זול יותר – ואין בית ספר לדאוג לו – אבל סביר להניח שהם לא יזכרו הרבה מהטיול; לילדים גדולים יותר יהיו זיכרונות לאורך זמן, אך יצטרכו להמשיך בלימודים תוך כדי הטיול. ולמרות שבני נוער יכולים להתמודד עם התחייבויות פזיזות, כמו טיול מסביב לעולם, החברים שלהם ובחינות שיש להם בקרוב בבית הספר יכולים לשכנע אותם הרבה יותר מדוע לא להצטרף אליכם ברצון. אם תדאגו יותר מדי למועד הנכון, ייתכן כי לעולם לא תצליחו ליישם את הטיול. לכן, פשוט בחרו תאריך ובצעו את התכנון שלכם בהתאם. לא תצטערו על כך.

סגנון טיול שמתאים למשפחה שלכם!

נסיעות עם תינוקות ופעוטות לא צריכים למנוע טיולים הרפתקניים, יעדים מסוימים – דרום מזרח אסיה ודרום האוקיינוס השקט, למשל – ידידותיים יותר מאחרים. עם ילדים ובני נוער גדולים יותר תוכלו לחקור אפשרויות מאתגרות יותר כמו ספארי קמפינג בשיח האפריקני או טיולים בהימלאיה. אל תשכחו: הרפתקה מסביב לעולם אינה צריכה לכלול כרטיס טיסה מרובה עצירות ותרמיל; נסיעה דרך היבשה בשמורת היא דרך מהנה וגמישה לנסוע, או שתוכלו לנסות אפילו לרכוב על אופניים ברחבי יבשת או לנווט באוקיינוסים בסירת מפרש …

הבריאות והבטיחות מעל הכל!

בראש ובראשונה יש לדאוג לבריאות המשפחה. תכננו מראש זמן רב לפני הנסיעה את החיסונים הנדרשים, מכיוון שחיסונים שדורשים כמה מנות, דורשים מרווח של זמן מספק ביניהם. קחו איתכם ערכת עזרה ראשונה טובה, ותכננו היטב מראש מה לעשות במקרה חירום. כמובן שביטוח נסיעות מקיף הוא חובה. מהר מאד תגלו שמשתלם להיות מוכנים, שכן הפעילויות בדרך, האוכל החדש שתנסו, כולם יכולים לגרום לכם להיות מושבתים לכמה ימים, לכן חשוב שכולם יהיו בריאים או לפחות מוכנים היטב לכל צרה שלא תגיע בזמן הטיול.

יש הכל בחו"ל!

לא משנה מי הנוסעים ומה הטיול אותו אתם מתכננים, ארזו כמה שפחות. תוכלו לקנות חיתולים, אוכל לתינוקות ואפילו בגדים במהלך הטיול – בהתחשב בקצב בו גדלים רוב הילדים וברצון שלכם לא ללבוש כל הזמן אותו הדבר, ייתכן כי תעשו זאת בכל מקרה.

אבל, אל תוותרו על חפץ אחד או שניים שהילדים קשורים אליו, או חפצים ייחודיים כמו סל קל או טאבלט עליו סרטים מהארץ והממשק שהילדים מכירים ובשפה שלהם. כמו כן, כדאי לתת לילדים תיק קטן שהם יארזו אותו במה שהם רוצים, חוץ מנוזלים וחפצים חדים כמובן, כך הם ירגישו מעורבים בהכנות לטיול.

תכננו את התקציב שלכם!

כדי להימנע ממצב בו נגמר לכם הכסף באמצע הטיול, עבדו עם תקציב שבוע והקפידו עליו. כמובן שיש לשמור כסף בצד למצבי חירום. אם מלכתחילה התקציב שלכם הוא הדוק, הקדישו את מירב הזמן לטיול במדינות זולות יותר. אתם תבזבזו הרבה יותר כסף בארצות הברית ובמערב אירופה מאשר בדרום מזרח אסיה או בהודו.

כדי לחסוך במזומן במהלך הטיול, נסו לעשות קמפינג או להתארח באכסניות (שרבים מהם ידידותיים למשפחה הרבה יותר מבתי מלון), לבשל אוכל משלכם ולא לאכול במסעדה בכל ארוחה. AIRBNB יחסכו לכם כסף ויאפשרו לכם לחוות את החיים כפי שהמקומיים חיים אותם.

גם ככה זה יהיה אינטנסיבי!

למען השפיות של כולם, נסו לעשות פעילויות בנפרד. אם אתם פוגשים משפחה או חברים שאתם סומכים עליהם במיוחד, בקשו מהם, אפילו תמורת תשלום, לשמור על הילדים ללילה וצאו לבילוי של בוגרים, מועדון, פאב או הצגה טובה. אם לא מתאפשר לכם, אפשר לחלק את הבילויים, הבנים לחוד עם האבא, הבנות בשופינג עם האמא וכן הלאה, נסו ליצור חיץ בין הבילוי המשפחתי הכולל כמה שיותר, גם ככה טיול גדול הוא אינטנסיבי. זכרו שנושא חטיפות הילדים בחו"ל הוא נושא שקורה ולכן שמרו על הילדים ועם מי אתם משאירים אותם.

תנו לטיול להיות המורה שלהם!

אז ניתקתם את הילדים מבית הספר לתקופה ארוכה, זה לא אומר שלא צריך לא לשמור על שגרת לימודים, נסו להעביר את תכני הלימודים בעזרת הטיול, הגעתם לטבע, זה הזמן לחבר אותם לשיעורי הגאוגרפיה שהם מחמיצים. אל תשכחו להתייעץ עם המורה ולקחת איתכם חומר לימודים כדי להעביר בנסיעות כדי להשאיר את הילדים שלכם בעניינים עד שתחזרו לארץ.

בסוף חוזרים והכל נגמר

גם טיול של חצי שעה נגמר בכמה שעות של טיסה, הקושי בחזרה לארץ קיים אצלכם המבוגרים ואחת כמה וכמה על הילדים. זכרו זאת כאשר אתם מתכננים את מועד החזרה לארץ, חזרה לארץ בתחילת החופש הגדול היא בהחלט אופציה, למרות הרצון למלא עוד חודשיים של טיול מבלי להחסיר ימי לימוד נוספים. אבל זכרו שלאחר טיול גדול, לילדים יהיה קשה לחזור לשגרה ולכן אם תחזרו ב-31/8 בהחלט ייתכן שהם לא ירצו ללכת לבית הספר למחרת. חשוב להעצים את הקושי שאתם חווים כדי להשליך ממנו על הילדים, תאפשרו להם לנחות.

יש המון שיקולים בנסיעה ארוכה עם הילדים, אך אם מתכננים את הטיול נכון מכל ההיבטים שלו, דואגים להוריד את האינטנסיביות כמה שאפשר ומתכננים נכון גם את החזרה לארץ, הטיול הגדול יחבר בין חברי המשפחה בצורה שלא תאמן ולכן לא כדאי לוותר עליו בגלל פחד כזה או אחר.