בזול.נט

כל מה שחשוב לדעת כדי להעביר את החיים בזול

חרמון – כל מה שצריך לדעת

1 min read
מכונית על רקע הר מושלג - חרמון

חרמון… ההר הזה שהוא הקפיצה הקטנה שלנו לחו"ל בין אם אתם מגיעים לגלוש סקי בחרמון או סתם לזרוק זה על זה כדורי שלג. באמת שלא באמת צריך להרחיב יותר מדי על אתר החרמון, לנופים של אירופה המושלגת שרואים רק בסרטים וההזדמנות שלנו כהורים להראות לילדים שלנו שלג אמיתי ולא רק דרך מצלמות החרמון, ולעלות ביחד איתם ברכבל אמיתי שרואים רק בפרק ספיישל חג המולד של מפרץ ההקפתקאות.

ננסה לעשות לכם סדר עם כל הפרטים החשובים שיש לדעת על החרמון, מתי להגיע, כמה זה עולה, על מה אסור לוותר וממה חובה להימנע.

חשוב לציין שקצת קשה לדבר על צרכנות נבונה כאשר מגיעים לאטרקציה תיירות כל כך כמו הר החרמון, אתר החרמון הוא אתר תיירותי שלמרות שהוא נכס של מדינת ישראל הוא נמצא בשליטה של אנשים פרטים, שאמנם כפופים לרגולטור, אך עדיין מדובבר על אתר תיירותי לכל דבר. לכן, עליכם לעשות את המקסימום כאשר מגיעים לאתר החרמון, בין אם להיות מצויידים בביגוד המתאים כדי לשא תצטרכו לבצע השלמות באתר, ובין אם מצויידים באוכל ושתייה.

כניסה לאתר החרמון

כניסה לאתר החרמון הינה בתשלום, תוכלו להתעדכן במחיר כמו גם בתנאי מזג האוויר בחרמון דרך מצלמות החרמון באתר האינטרנט של אתר החרמון.

מבצעים והנחות לגבי כניסה מוזלת לאתר החרמון נדירים במחוזותינו, אבל אנחנו ממשיכים לעקוב ולפרסם אותם בערוץ הטלגרם של האתר – בילויים חינם עם הילדים – לחצו כאן כדי להיכנס לערוץ, אל תשכחו ללחוץ על כפתור ה-JOIN.

מה לוקחים לחרמון?

חרמון הוא מקום קר, ולכן השאלה מה לוקחים לקראת הנסיעה, היא שאלה בהחלט לגיטימית כשלפניכם כשלוש שעות נסיעה, ללא פקקים בכניסה לאתר, כשלאחריו תגיעו למקום הכי קר במדינת ישראל, באחד הימים הקרים בה, באתם לראות שלג, לא?

אז מה לוקחים?

ביגוד חם

מזג אויר חרמון כולל טמפרטורות שנושקת לאפס, בייחוד כאשר אנחנו מגיעים לראות את השלג באתר, אבל, מרביתנו לא מחזיקים בבית געטקסים או ביגוד תרמי לילדים, פשוט כי אין סיבה אמיתית לרכוש ולהחזיק את הביגוד החם הזה בבית בעבור פעם בשנה. לכן, ההמלצה היא פשוט ללבוש שני סטים של בגדים זה מעל זה, כלומר – מכנס פוטר (אולי משנה קודמת, כך שיהיה צמוד יותר לגוף) ומעליו מכנס פוטר נוסף. גופיה ומעליה שתי חולצות פוטר וגם שתי זוגות גרביים ונעליים עבות (בלנסטון לילדים בהחלט יעשו את העבודה).

ישנה סוגיה לגבי השימוש במגפי גומי שאינם אורטופדיים בלשון המעטה, ההמלצה היא שאם מדובר על שימוש חג פעמי ונקודתי אין בעיה, בכל מקרה נעליים שאינן אטומות למים אינן מומלצות מהסיבה המובנת מאליה.

חרמון הוא הר מושלג מן הסתם, וכששלג נמס הוא הופך למים בטמפרטורה נמוכה שבאים במגע עם הידיים והרגליים של הילדים שלכם, לכן ככפות אטומות למים הן פריט חובה בייחודיות של מזג אויר חרמון.

כובע גרב וצעיף.

כל ביגוד אחר שיאפשר לכם ולילדים שלכם להתמודד עם הקור העז והרטיבות שנובעת מהשלג.

בכל מקרה ניתן לרכוש כפפות, כובעים, צעיפים ומגפיים באתר, אבל המחירים יהיו בהתאם לאתר תיירותי.

אוכל ושתייה

סביר להניח שתרצו להגיע אל האתר כמה שיותר מהר, גם בגלל הצפייה של כולם להגיע אל שלג בחרמון וגם בגלל החשש מהפקקים בכניסה לאתר החרמון מהם תרצו להימנע. כך שיש להצטייד עם אוכל ושתייה לנסיעה הלוך. לגבי הכלכלה באתר עצמו, בחרמון מופעל קיוסק שמציע שתייה חמה ואוכל פשוט כמו בורקסים וקרואסונים. בדיוק כמו שציפיתם האיכות של המזנון והמחירים תואמים את הנעשה בכל אטרצקיה תיירותית, אבל מאד נחמד לשתות שוקו חם על רקע שלג בחרמון.

לגבי הדרך חזרה, אם אתם עם ילדים קטנים מומלץ להצטייד גם באוכל לדרך חזרה, לתת לילדים לאכול מיד עם היציאה מהאתר, רגע לפני שהם נרדמים אחרי יום מתיש. אם אתם עם ילדים מעט בוגרים יותר, בהחלט ניתן ומומלץ לעצור לארוחת ערב בדרך.

חרמון שעות פתיחה

חרמון שעות פתיחה של האתר: אתר החרמון פתוח בכל ימות השנה (תלוי בתנאי מזג אויר חרמון), בין השעות 8:00-16:00. כניסת רכב תתאפשר עד השעה 15:00, עלייה אחרונה לרכבל תתאפשר עד השעה 15:20. עלייה אחרונה בשאר המתקנים תתאפשר עד השעה 15:30.

חרמון שעות פתיחה הוא אחד הנושאים המדוברים ביותר בזמן שיורד שלג באתר, בכדי להבטיח את כניסתם לאתר מבקרים רבים נוהרים לאתר החרמון עוד בשעות הלילה המאוחרות ומחכים החל משעות הבוקר המוקדמות בכניסה לאתר, עד לפתיחתו. המלצתנו היא להגיע לאתר בשבת הראשונה לאחר ירידת השלג באתר אחרי שבדקתם תחזית חרמון מאפשרת לעשות כן, משתי סיבות עיקריות, הסיבה הראשונה נעוצה בכך שבמרבית המקרים השלג הראשון שירד איננו מאפשר את פתיחת מסלולי הגלישה ולכן העומס בכניסה לאתר יורד שכן אין סקי בחרמון, והסיבה השנייה היא שמבקרים רבים מעדיפים לדחות את העלייה לאתר להמשך השנה ולכן סביר להניח שאם תגיעו בשבת הראשונה, תמצאו את עצמכם מגיעים לאתר ללא פקקים מיוחדים, ללא תורים ואפשרות להיכנס לאתר בכל שעה. אנחנו הגענו בשעה 12:00 בצהריים ונכנסנו לאתר.

חרמון שעות פתיחה נתון לעדכונים עקב תנאי מזג האוויר באתר, ויש להתעדכן מול האתר, מצלמות החרמון או באמצעי התקשורת השונים לגבי פתיחת האתר, ייתכן כי הסערה שחלפה באיזור המרכז עדיין פוקדת את האתר, ולכן גם אם נראה לכם שהאתר יהיה פתוח, ייתכן כי תגיעו ותמצאו את האתר סגור או שהדרכים אליו תהיינה סגורות או חלילה מסוכנות.