בזול.נט

כל מה שחשוב לדעת כדי להעביר את החיים בזול

הר הביטוח

1 min read
תגיות

הר הביטוח הוא מנוע חיפוש אינטרנטי שהושק בשנת 2017 על ידי רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון ומעניק לכם את כל הביטוחים הפעילים על שמכם בכל חברות הביטוח. דרך נפלאה לדעת בקלות איזו פרמיה אתם משלמים, עבור איזה ביטוח ולאיזו חברה. רגע לפני שאתם נכנסים לאתר חשוב שתדעו שעליכם להכין את תעודת הזהות שלכם, שכן מנוע החיפוש הר הביטוח משתמש בשיטת אימות הכוללת את תאריך הנפקת תעודת הזהות, בנוסף למספר תעודת הזהות שלכם ותאריך הלידה, זוהי עוד דרך שבה מבקשת המדינה להתמודד עם זיוף זהויות באמצעות ידיעת מספר הזהות שלכם ותאריך הלידה בלבד, שאותם ניתן לשלוף בקלות ממכתבים שאתם מקבלים הביתה, בעלי עסק ומועדוני צרכנות כאלו ואחרים, ואפילו מהרשתות החברתיות (זוכרים את חשבון החשמל שהעלתם כבדיחה בחורף האחרון?).

בעת השקת מנוע החיפוש הר הכסף התגלו 6,500,000 פוליסות כפולות של ישראלים!

הר הביטוח זמין בעבורכם בקישור – לחצו כאן כדי להיכנס למנוע החיפוש. שימו לב שאתם נכנסים לאתר שכתובתו מסתיימת ב-gov.il ולא לאתרים שמסתיימים בסיומות אחרות ומופעלים על ידי חברות וסוכני ביטוח שיבצעו עבורכם את הבדיקה וינסו לרכוש בעבורכם ביטוחים חדשים, מעבר לעובדה שתצטרכו לתת להם את תאריך הנפקת תעודת הזהות שלכם, שכבר בפסקה הקודמת הבנו שהוא הנתון היחיד שעומד בפני גורם זדוני לזייף את זהותכם.

הר הביטוח בעת השקתו גילה כי ישנם 6.5 מיליון (!!!) פוליסות ביטוח כפולות, מדובר למעשה על כיסוי יחיד בעבורכם, אך אתם משלמים בעבורו פעמיים. באתר תוכלו לראות בצורה נוחה ופשוטה את כלל הביטוחים עליהם אתם משלמים, מחולקים למספר קטגוריות: 

  • ביטוח סיעודי
  • אובדן כושר עבודה
  • ביטוחי בריאות
  • ביטוח חיים
  • ביטוחי רכב
  • ביטוחי דירה
  • ביטוח עסק

אל תוותרו על הזכות שלכם להיכלל במאגר הר הביטוח, זוהי הדרך היחידה בה תוכלו לראות את כלל הפוליסות עליהן אתם משלמים.

הר הביטוח מציג כאמור לכל אדם את כלל הפוליסות שהוא משלם בעבורן, מהלך זה פגע בחברות הביטוח, שכן הרווח שהם גרפו ממחזיקי הפוליסות הכפולות הגיע כאמור למיליוני שקלים בשנה, בייחוד לאור העובדה כי בשנת 2018 הרשות חייבה את סוכני הביטוח לוודא באמצעות המאגר כי ללקוחות שלהם לא קיים ביטוח כפול ואסרה עליהם למכור ללקוחות, לנו, כיסויים שכבר נמצאים ברשותנו. לאחרונה נודע כי חברות הביטוח הפניקס, הראל וכלל מחתימות את הלקוחות, כחלק מטפסי הפוליסה, על בקשה לא להיכלל במאגר ולכן עליכם לוודא כי באף חלק במסמכים עליהם חתמתם, גם אם הם ממש ארוכים וגם אם הם נחתמים באופן אלקטרוני – לא ויתרתם על רצונכם להיכלל במאגר הביטוחים של הר הביטוח!